بیمارستان کوثر بروجرد

پس از انجام تحویل موقت پروژه طرح توسعه بیمارستان تامین اجتماعی کوثر بروجرد در تاریخ 1402/8/29 به دلایل مختلف از جمله ضعف فنی، مالی و مدیریتی پیمانکار و تغییرات مدیریتی این شرکت، رفع نواقص به کندی صورت پذیرفته و به گونه ای که تا پایان سال گذشته تنها بخش محدودی از این نواقص رفع گردید.
از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری و با برگزاری جلسات متعدد و اتخاذ تمهیدات اجرایی در کنار تامین منابع مالی، مشکلات و موانع موجود به مرور مرتفع گردیده و با افزایش اکیپ‌های اجرایی، رفع نقص باقیمانده با سرعت تمام صورت گرفته و  تجهیزات اصلی مانند چیلرها، سیستم بخار، دوربین‌ها، UPS، دیزل ژنراتور و… نیز در همین مدت زمان کوتاه راه اندازی، عملیاتی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
نهایتاً با اتخاذ تمهیدات فوق پروژه در تاریخ 1403/3/24 انجام و تکمیل شده و آماده خدمت رسانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی و هموطنان عزیزمان گردید.

 

بیمارستان 160 تختخوابی آبادان

تحویل موقت پروژه مذکور در تاریخ 1402/6/28 صورت پذیرفته ولی به دلیل مشکلات پیمانکار، افزایش اکیپ‌ها، رفع نقص، با کندی صورت پذیرفته و از آذرماه سال گذشته نیز به صورت کامل متوقف شد.
از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری با برگزاری جلسات متعدد جهت رفع این موانع و اتخاذ تصمیمات اجرایی و نیز رایزنی‌های فراوان جهت تامین نقدینگی، اکیپ‌های اجرایی پیمانکار به مرور افزایش یافته، به گونه ای که اهم نواقص موجود در کمترین زمان ممکن مرتفع گردید و این پروژه در هفته تامین اجتماعی آماده افتتاح و بهره برداری می‌باشد.

 

بیمارستان 550 تختخوابی تامین اجتماعی فیاض بخش

با توجه به اینکه مدت زمان اتمام پروژه مطابق قرارداد منعقده در تاریخ 1402/10/16 بوده و لیکن به دلایل مختلف از جمله عدم تزریق نقدینگی، عدم ابلاغ به موقع برخی از نقشه ها و عدم تعیین تکلیف جانمایی تجهیزات بازرگانی و… تحویل موقت پروژه در آن تاریخ میسر نگردید و به تعویق افتاد.
تغییرات مدیریتی در سه ماهه انتهایی سال گذشته و عدم تزریق نقدینگی به کارگاه در پایان سال گذشته و ابتدای سال 1403 عملاً سبب توقف عملیات اجرایی در اسفندماه 1402 و فروردین 1403 گردید، به گونه ای که میانگین پیشرفت طی سه ماهه بهمن 1402 تا فروردین 1403 به میزان 4/0 درصد بوده است.
علیرغم تمامی مشکلات فوق از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری با تشکیل جلسات متعدد با کلیه ذینفعان و عوامل اجرایی پروژه و با پیشنهاد مدیرعامل محترم شرکت به مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی، کارگروهی در قالب قرارگاه پروژه فیاض بخش متشکل از کلیه عوامل اجرایی، معاونین سازمان، شرکت مشاور و سایر عوامل مرتبط در این امر تشکیل و با شناسایی موانع و معضلات نسبت به اتخاذ تدابیر لازم و تصمیمات مدیریتی جهت فعالیت کارگاه اقدامات لازم بعمل آمد به گونه ای که با تزریق 600/1 میلیارد ریال از آن تاریخ به کارگاه و انجام خریدهای باقیمانده، باعث پیشرفت بیش از 25درصدی عملیات اجرایی پروژه طی خردادماه سال جاری گردید و در صورت ادامه همین روند پیش بینی می‌گردد پروژه در اواخر تیرماه سال جاری آماده تحویل موقت در هفته دولت سال جاری آماده افتتاح و بهره برداری گردد.

 

 

پروژه مسکونی هزار واحدی شمس تبریز

بلوک A غربی

با توجه به اهمیت و حساسیت موجود درخصوص تکمیل پروژه شمس تبریز و با عنایت به اینکه برج A غربی بالاترین پیشرفت را نسبت به سایر برج ها داشته و همچنین بیشترین تعداد واحدهای فروخته شده در این برج قرار دارد از اردیبهشت ماه سالجاری و طی بازدیدهای مدیدانی مدیرعامل و متخصصان این شرکت از پروژه و بررسی مشکلات موجود، تکمیل هر چه سریعتر آن در دستور کار قرار گرفت که اقدامات انجام شده به شرح زیر می باشد:
 1. بازدید و برآورد کارهای باقیمانده توسط تیم 10 نفره از خبره ترین متخصصان شرکت خانه سازی
 2. برگزاری جلسات متعدد در شرکت خانه سازی و همچنین در محل کارگاه جهت تصمیم گیری درخصوص نحوه اتمام هر چه سریعتر پروژه
 3. برگزاری جلسات متعدد با ارگانها و سازمان های مرتبط با این پروژه از جمله: استانداری، شهرداری، اداره برق و …
 4. برداشته شدن مانع نیوجرسی از محل ورودی کارگاه توسط شهرداری پس از توافقات و مذاکرات انجام شده
 5. انتخاب و ابلاغ برنده پیمانکار اجرای ساختمان پست برق 20 کیلو ولت
 6. ابلاغ قرارداد پیمانکار انجام کارهای تکمیلی ساختمانی و تاسیساتی برج A غربی
 7. تحویل زمین پروژه به پیمانکار انجام کارهای تکمیلی ساختمانی و تاسیساتی
 8. معرفی و استقرار تیم مدیریتی و فنی پیمانکار در کارگاه
 9. ارائه برنامه زمانبندی توسط پیمانکار
 10. شروع عملیات اجرایی تکمیل برج A غربی
 11. شروع عملیات تست تاسیسات مکانیکی و موتورخانه