علیرضا عالی پور مدیرعامل شرکت خانه سازی ایران شد

 

در مراسمی با حضور مدیران سازمان تأمین اجتماعی،  علیرضا عالیپور به عنوان مدیرعامل شرکت خانه‌سازی ایران معرفی و از خدمات مهندس نعمت‌اله انوری تقدیر شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سوری، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی در این مراسم با بیان اینکه زمان، کیفیت و هزینه برای پروژه‌های ساخت و ساز سازمان مهم است، گفت: “سازمان حامی شرکت‌های تابعه خود است و فرصت‌هایی را در اختیار شرکت خانه‌سازی قرار می‌دهد که یک مزیت برای این شرکت محسوب می‌شود. از مدیران شرکت‌های تابعه انتظار داریم بخشی فکر نکنند و در تصمیم‌گیری‌ها صرفه و صلاح سازمان را مدنظر قرار دهند تا ارزش افزوده به مجموعه سازمان وارد شود.”

مصطفی سوری، ایجاد هم‌افزایی در شرکت‌های ساخت و ساز سازمان را مسئله مهمی عنوان و تاکید کرد: “ظرفیت‌های خوبی در شرکت‌های سیمان، میلگرد، تجهیزات ساختمانی و دیگر بخش‌های اقتصادی داریم که تعامل این مجموعه‌ها به نفع  طرفین است. سازمان هم از هم‌افزایی و تعامل شرکت‌های زیرمجموعه حمایت می‌کند.”

وی افزود: “درخواست داریم پروژه‌های باز تعیین تکلیف شوند. مصالح سازمان در این امر رعایت شود و پروژه‌ای رها نشده باشد. برای سال آینده پروژه‌های زیادی داریم. از ظرفیت و توانمندی شرکت‌های ساخت و ساز شستا و بانک رفاه نیز می‌توانیم استفاده کنیم.”

مهندس موهبتی، مشاور عالی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم، شرکت خانه‌سازی ایران را از شرکت‌های صاحب‌نام در حوزه ساخت و ساز کشور برشمرد و گفت: “امیدواریم این شرکت با اصلاحات و تغییر ساختاری که داشته بتواند توفیقات بیشتری کسب کند. برخی پروژه‌ها به استان‌ها تفویض شود و در مقابل شرکت خانه‌سازی به پروژه‌های بزرگ و مهم متمرکز شود. 28 پروژه در دست اقدام شرکت خانه‌سازی است. برای سال آینده نیز حدود 60 پروژه در دست طراحی است.”

علیرضا عالیپور، مدیرعامل شرکت خانه سازی ایران نیز در این مراسم با تأکید بر ضرورت ایجاد چابکی و سرعت در فعالیت‌های شرکت گفت: “از تجربیات همکاران و مدیران سابق استفاده می‌کنیم. از آقای موسوی به خاطر اعتماد ایشان تشکر می‌کنم.”

در پایان مراسم معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی ضمن تقدیر از تلاش‌های مهندس انوری برای مهندس عالیپور آرزوی توفیق نمود و حکم مدیریت به ایشان اهدا کرد.

 

متن حکم مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خانه سازی ایران  صادر شده از سوی دکتر سید میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به شرح زیر است:

جناب آقای  علیرضا  عالی پور

باسلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)

با استناد به بند (چ) ماده (12)  و بند های(ج)   و (چ) ماده (15) اساسنامه سازمان تامین‌اجتماعی و با عنایت به بند (5) مصوبات  دوهزار و یازدهمین جلسسه مکرر هیات مدیره محترم سازمان مورخ 04‏/11‏/1400  و صورتجلسه مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده مورخ 01‏‏‏/03‏‏/1400 شرکت سرمایه‌گذاری خانه‌سازی ایران، مبنی بر انتخاب سازمان تامین اجتماعی  به‌عنوان عضو حقوقی هیات مدیره شرکت مذکور ، بدینوسیله جنابعالی به‌عنوان مدیرعامل و عضو‌ موظف هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری خانه سازی ایران  منصوب می‌شوید.