دکتر رستمی در گفتگو با ایرنا خبر داد: طرح ۹۸۶ واحدی شمس تبریز به زودی تکمیل می‌شود

تبریز – ایرنا – مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران گفت: شرکت هایی که برای مشارکت در تکمیل طرح ۹۸۶ واحدی شمس تبریز پیشنهاد داده اند برای تکمیل این پروژه مسکونی ۲۴ ماه فرصت خواسته اند.

مهدی رستمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه زمین این طرح در سال ۱۳۷۱ خریداری شده است، ۱۰ سال بعد پروانه ساختمانی آن اخذ و عملیات اجرایی آغاز شد اما با گذشت بیش از ۲۱ سال هنوز به اتمام نرسیده است.

وی ادامه داد: زیربنای کلی این طرح ۲۳۰ هزار متر مربع و زیربنای مفید حدود ۱۴۸ هزار متر مربع است که در چهار بلوک و هر بلوک شامل ۲ برج در دست ساخت است.

بهار سال آینده واحدهای مردم را تحویل می دهیم/ شرمنده مردم هستم

رستمی با بیان اینکه در سنوات گذشته ۱۴۳ واحد از مجموع واحدهای این پروژه را به مردم پیش فروش کرده اند، گفت: خریداران تمام تعهدات خود را انجام داده اند اما متاسفانه هنوز واحد خود را تحویل نگرفته اند و با هیچ جمله و اقدامی نمی توان ضرر و زیان آنها توصیف و جبران کرد.

وی افزود: شرمنده مردم هستم اما قول می دهم شرکت به تعهدات خود عمل خواهد کرد و بهار آینده با تکمیل بلوک A که بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارد ، واحدهای آنها را تحویل می دهیم و این کمترین کاری است که در حق این مردم باید انجام شود.

مطالبات شهرداری پرداخت شده و با پیمانکاران تعیین تکلیف شدند

مدیر عامل این شرکت با بیان اقدامات و کارهای انجام شده در ارتباط با این طرح در چند ماه گذشته، افزود: مطالبات شهرداری پرداخت شده و دستگاه های خدمات رسان نیز با دستور استاندار، برای اتصال انشعابات پای کار آمده اند.

رستمی ادامه داد: گاز وصل شده، پیمانکار آبفا در حال حفاری برای اتصال آب و فاضلاب مجتمع است و اداره برق نیز کارهای فنی را انجام داده و فیش ۱۶۰ میلیارد ریال از سوی این اداره صادر و از سوی شرکت تامین مالی شده است.

وی همچنین به تعیین تکلیف پیمانکاران فعال در این طرح اشاره کرد و گفت: در سنوات قبلی قرارداد برخی پیمانکار تعیین تکلیف نشده بود که مشکلات حقوقی برای طرح ایجاد کرده بود، با جلسه ای که با آنها برگزار کردیم ۹۰ درصد با پیمانکار به توافق رسیدیم و مشکلی از بابت پیمانکاران نداریم