پیام مدیرعامل

عرصه ساخت و ساز، عرصه آفرینش، هنرنمایی و خلاقیت است و بی نظمی، اغتشاش، اعوجاج و فقدان استحکام با فلسفه آن ناسازگار است. آثار چشم نواز، ایمن و استوار از بناهای زیبا و بجا مانده از اعصار گذشته، موجب حظ بصر  و  آسایش و آرامش نسل های پیاپی بوده اند و امتزاج زیبایی و استحکام با مصرف صحیح منابع  را به رخ هر بیننده ای می کشند.

جایگاه صنعت ساختمان در ادوار زمانی گوناگون دارای برجستگی ویژه ای در بین صنایع مختلف بوده و رشته ها و رسته های معتنابهی بدان وابستگی داشته و دارند. کم توجهی به استفاده بهینه از منابع و مصالح در خلق بناهای با دوام، می تواند آثار زیان باری را در پی داشته باشد و غفلت از جنبه های زیبا شناختی ابنیه نیز به نوبه خود موجب آزردگی روح و روان ناظرین و ساکنین می شود.آیا می توان ادعا نمود که «مسکن» به عنوان محل آرامش  و آسایش ساکنین، اکنون به واقع موجب تامین این آرامش و آسایش می شود؟

به رغم تحول شگرف در این صنعت و به سبب عدم ارائه آموزش های اصولی در سطوح مختلف شاغل در حوزه ساختمان، با جایگاهی که در حوزه فرهنگ و دانش ایرانی باشد فاصله بسیاری وجود دارد. نقش و کارکرد عناصر دلسوز و آگاه در رفع این نقیصه بسیار حائز اهمیت است تا نسبت به ارتقا وضع موجود و زدودن کاستی های کیفی اهتمام نمایند.

شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران که قدمتی بیش از نیم قرن را در کارنامه خود داشته و قریب به دو دهه به عنوان یکی از هلدینگ های فراگیر در سطح کشور خدمات شایان توجهی را در حوزه ساخت و ساز به ویژه احداث بناهای مسکونی، درمانی و اداری ارائه نموده است، بر آن است تا با محوریت شعار «پاکدستی، برنامه محوری، سخت کوشی» بتواند نقشی پر رنگ تر را در گستره فعالیت های عمرانی کشور ایفا کند و به عنوان یکی از هلدینگ های تابعه سازمان تامین اجتماعی، ثمره خدمات خویش را به خانواده بزرگ تامین اجتماعی کشور تقدیم نماید.

 

محمدرضا محمدی

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران