با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت پذیرفت: بهره‌برداری از کارخانه دولومیت کلسینه نهاوند با سرمایه شستا

کارخانه دولومیت کلسینه نهاوند با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد تومانی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین از هلدینگ های وابسته به شستا به بهره‌برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی به نقل از شستا رسانه، کارخانه دولومیت کلسینه نهاوند روز پنجشنبه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، امیرحسین نادری سرپرست شرکت سرمایه گذاری صدر تامین، استاندار همدان و جمعی از مسئولان ملی و استانی به بهره‌برداری رسید.

احداث این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد تومان توسط شرکت سرمایه گذاری صدر تامین (وابسته به شستا) در فروردین ماه سال گذشته آغاز شد و امروز با ظرفیت تولید سالانه ۳۳ هزار تن دولومیت کلسینه شده به بهره‌برداری رسید.

کارخانه دولومیت کلسینه نهاوند برای ۴۰ نفر جویای کار فرصت شغلی ایجاد کرده است.همچنین با توجه به حجم محصول تولید شده و به منظور توسعه بازارهای صادراتی، حدود ۵۰ درصد محصولات این کارخانه به سایر کشورها مانند عراق و ترکیه صادر می‌شود.

میزان درآمد حاصل از راه‌اندازی کارخانه کلسینه نهاوند در استان همدان، حدود ۳۰۰ میلیارد ریال و ارز آوری آن حدود ۵۰۰ هزار دلار پیش‌بینی شده است که با توجه به قابلیت توسعه این واحد تولیدی، میزان تولید، فروش، درآمد و اشتغال می‌تواند افزایش پیدا کند.

شایسته ذکر است معدن دولومیت ۲ چشمه نهاوند بهترین نوع دولومیت در جهان است و یک کالای استراتژیک محسوب می‌شود.
همچنین راه اندازی این پروژه و تولید مواد اولیه برای شرکت سیمان سوفیان باعث فعال شدن کوره راکد خط یک این شرکت می شود