آیین کلنگ زنی درمانگاه تخصصی و ارتقاء اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس و درمانگاه فریدونکنار باحضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

آیین کلنگ زنی درمانگاه تخصصی و ارتقاء اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی رازی چالوس و درمانگاه فریدونکنار باحضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی

کلنگ‌زنی سه طرح توسعه ظرفیت‌های درمانی استان مازندران با حضور مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی

صبح روز سه شنبه یازدهم مهرماه به مناسبت میلاد با سعادت حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) آیین کلنگ زنی با حضور دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران, صبح امروز سه پروژه تکلیفی شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران در استان مازندران توسط دکتر میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی, دکتر احمد اسفندیاری معاون فرهنگی, اجتماعی و امور استانها, دکتر مهدی اسلامی معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی, دکتر مهدی رستمی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران و جمعی از مدیران ستادی برگزار شد.

 دکتر موسوی در مراسم کلنگ زنی درمانگاه تخصصی و ارتقاء اورژانس بیمارستان رازی چالوس که همزمان با اعیاد میلاد با سعادت حضرت رسول‌اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) برگزار شد، با تبریک اعیاد ربیع و نیز گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: غیور مردان و زنان مازندران همواره در صحنه‌های مختلف، از دفاع مقدس تا دفاع از حریم ولایت و امنیت کشور، خلق حماسه کرده‌اند و ما با این ویژگی‌ها مازندران و مردمان آن را می‌شناسیم.

به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: امروز شاهد کلنگ‌زنی برای توسعه خدمت برای این مردم و منطقه هستیم. انشاءالله همه مدیران و مسئولان استانی و منطقه‌ای به وظایف خودشان در زمان مقرر عمل کنند تا این پروژه نیز در زمان مقرر به ثمر برسد و با تجهیز و راه‌اندازی طی 24 ماه در بستر خدمت‌رسانی به مردم منطقه قرار بگیرد. تأمین مالی این پروژه حدود هزار میلیارد ریال است که پیش‌بینی بودجه آن انجام شده است و انشاءالله با همت و همگرایی همه دوستان و عزیزان، این پروژه در مدت زمان مشخص جلو برود و به ثمر برسد.

وی تأکید کرد: عیار ارزیابی همه کارگزاران نظام اسلامی این روایت حضرت اکرم (ص) است که فرموده‌اند «سَیِّدُ الْقَوْمِ خَادِمُهُمْ». ارزش و سیادت و برتری و هویت ما به این بسته است که بیشتر و بهتر در بخش‌ها و شکل‌های مختلف به مردم خدمت کنیم، این مکتب حضرت رسول اکرم (ص) است. ما با این معیار تا جان داریم پای کار مردم ایستاده‌ایم و دولت هم با همین رویکرد، پای کار است، با همه مشکلات و مسائلی که همه ما اطلاع داریم. اگر این رویکرد ما باشد برکت خداوند نصیب همه ما می‌شود. گشایش‌هایی هم که رقم خورده و انشاءالله آثارش با قوت و قدرت در زندگی مردم ملموس خواهد شد، حاصل همین رویکرد است.

دکتر موسوی با اشاره به دستاوردهای مثبت دولت سیزدهم به خدمات دولت در حوزه درمان و سلامت کشور اشاره کرد و افزود: در دو سال و نیم گذشته بالغ بر 15 هزار تخت بیمارستانی در سطح کشور توسط وزارت بهداشت اضافه شده و برنامه افزایش 50 هزار تخت بیمارستانی دیگر در کشور در حال تدوین و اجراست.

در ادامه دکتر میرهاشم موسوی به شهر فریدونکنار برای آیین کلنگ زنی درمانگاه این شهر سفر کرد، این مراسم با حضور جمعی از مسئولان محلی ازجمله دکتر علی‌اصغر باقرزاده نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان مازندران برگزار شد.

دکتر موسوی در این مراسم با اشاره به توسعه مستمر خدمت‌رسانی تأمین‌اجتماعی افزود: این دولت نشان داده که دولت اقدام و عمل، دولت “شدن” هاست. آمارها به خوبی نشان می‌دهد که چه کارهای بزرگی طی همین دو سال و اندی صورت گرفته است. اراده و عزم این دولت توسعه خدمات است و توسعه خدمات تأمین‌اجتماعی هم به سمت مناطق کم ‌برخودار و محروم بوده است و سعی می‌کنیم طرح‌های بیشتری در این مناطق به بهره‌برداری برسد.

دکتر موسوی افزود: در بخش درمانی کشور، در این دوره وزارت بهداشت در زمینه توسعه خدمات درمانی، اقدامات بسیار بزرگ و گسترده‌ای انجام داده است. 15 هزار تخت بیمارستانی در این دوره راه‌اندازی و برای احداث 50 هزار تخت بیمارستانی دیگر در سطح کشور برنامه‌ریزی شده است. در دو سال گذشته ۴۰۰ قلم دارو تحت پوشش نظام بیمه پایه کشور قرار گرفت. صندوق بیماران خاص برای حمایت ویژه‌تر از بیماران صعب‌العلاج شکل گرفت و خدمات پر هزینه و پرخرج تحت پوشش بیمه قرار گرفت و یکی دیگر از برنامه‌های ما تحت پوشش قرار دادن خدمات درمانی افراد نابارور است. در دوره کرونا نیز نظام درمانی کشور، کار بزرگی را رقم زد تا امروز ما و شما بتوانیم با راحتی و آسایش به زندگی خودمان ادامه بدهیم و اینها همه مرهون ایثارگری‌های مدافعان سلامت است.

وی افزود: در دو سال و نیم گذشته، اقتصاد ما چهار درصد رشد کرد که در 10 سال گذشته بی‌سابقه بوده و در عین حال حجم نقدینگی کاهش یافته است. در زمینه کاهش ناترازی‌ها در دولت سیزدهم نیز باید گفته شود که از سال ۱۳94 تا 1400 جمعاً ۱۰۶ هزار میلیارد تومان در سازمان تأمین‌اجتماعی آینده‌سوزی در قالب استقراض بی‌رویه اتفاق افتاد اما در این دولت  نه‌تنها بدهی کلان ایجادشده جبران شد بلکه ۴۹ هزار میلیارد تومان درآمد جدید نیز رقم خورد. خوشبختانه امروز ۴۲ هزار میلیارد تومان حقوق و مستمری در ماه پرداخت می‌کنیم بدون اینکه به استقراض بی‌رویه از نظام بانکی متوسل شویم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ادامه داد: با تأکیدات رئیس‌جمهور محترم، حرکت در مسیر ارتقای خدمات در بخش‌های مختلف ادامه خواهد یافت و وزیر محترم هم این را به‌ عنوان وظیفه و مأموریت دارای اولویت به ما ابلاغ کرده‌اند. در همین استان 5 بیمارستان و 14 درمانگاه تخصصی و فوق ‌تخصصی در حال ارائه خدمات هستند. در مراکز درمانی رویکرد ما توسعه خدمات است، کما اینکه امروز صبح در بیمارستان رازی چالوس، پروژه ساخت درمانگاه تخصصی و فوق ‌تخصصی را کلنگ‌زنی کردیم. در شهرستان فریدونکنار و در میانرود و بقیه شهرستان‌های استان، چندین درمانگاه تخصصی در دست طرح و عملیات اجرایی داریم و همچنان برای توسعه خدمات در حال ارزیابی‌های میدانی هستیم. تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی را هم تأمین می‌کنیم و اعتقاد داریم در نظام اسلامی اصل و هویت کارگزاران، خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم است. این رویکرد ماست که ما باید خادم مردم باشیم.